Tibetská vlajka 39 x 68 cm
Lemovanie tibetskej vlajky predstavuje zlato - ako symbol Buddhovho učenia, strana bez lemu potom otvorenosť voči všetkému nebudhistickému učeniu.
Červené pásy zastupujú predkov Tibeťanov (pôvodné kmene), zasnežená hora uprostred symbolizuje samotný Tibet, na jeho vrchole je slnko.
Kategória: | Vlajky, Tibetské mlynčeky, Japa Mala |
---|
Tibetská vlajka malá 39 x 68 cm
Dvaja snežní levi nesú trojfarebný drahokam predstavujúci Buddhu, dharmu (správna cesta, ktorá ctí zákony morálky a vesmírny zákon Lásky) a sanghu (spoločenstvo prebudených žiakov Buddhu). Pri nohách levov leží dvojfarebný drahokam, ako symbol etického správania.
#ShowMore#
Táto vlajka bola stanovená ako oficiálny symbol Tibetu v roku 1955, 14. dalajlámom - Tändzinem Gjamcchom. Od protičínskeho povstania v roku 1959 je v ČĽR s výnimkou Honkongu zakázaná.
Materiál: 100 % viskóza
Vyrobené v Nepále. Dováža Goa Art.
Prať ručne vo vlažnej vode. Nežehliť!
======================
Tibet je historické a geografické územie v Ázii. Nachádza sa na Tibetskej náhornej plošine, ktorá má priemernú nadmorskú výšku 5 000 m n. m.. V Tibete taktiež leží väčšina pohoria Himalájí. Najvyšší vrch Mount Everest leží na hranici s Nepálom. V oblasti pramenia mnohé významné ázijské rieky (Jang-c’-ťiang, Žltá rieka, Indus, Mekong, Brahmaputra, Ganga). Dejiny Tibetu sa vyznačujú úzkym prepojením s dejinami budhizmu. Pred tisíc rokmi bol Tibet mocnou a rozpínavou ríšou. V minulom storočí chvíľu (od roku 1911) samostatným štátom. V rokoch 1950 - 51, Tibet napadli čínske vojská a násilím pripojili k Číne. Odvtedy sa stali Tibeťania symbolom utláčaného národa. Dnes, budhistické tradície, ktoré v Tibete Číňania nezlikvidovali ideológiou, možno zničí moderná doba...
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.